Országos bajnoki cím – egy álom kezdete…

Idén rendezték meg 31. alkalommal a Magyar Evezős Ergométeres Országos Bajnokságot. Viszont ez most egy kicsit eltért az eddigiektől. A kialakult vírushelyzet miatt idén online került megrendezésre. Így mindenki a saját egyesületében húzhatta le. A fair play érdekében mindenhova kiküldtek egy versenybírot és a  technológiának köszönhetően minden ergo gépet összekötöttek az ország egėsz területén, így monitoron lehetett követni a verseny pillanatnyi állását. A verseny szokás szerint 2000 m-en került megrendezésre.

Daka Zsófit kérdéztük az érzéseiről, terveiről:

A felvétel nem a versenyen készült.

Én a normálsúlyú U23-as korosztályban versenyezhettem. Idén lettem másodéves, így nálam jóval idősebbekkel kellett megmérettetnem magamat, de ez engem csak még jobban motivált, és végre kijött a lépés. Már évek óta vártuk edzőmmel az áttörést. Igaz mindig sikerült az évek során dobogóra állnom, de valahogy sosem jött ki igazán ami bennem volt, de most végre megtörtént, és életem legjobb idejével sikerült a dobogó csúcsára lépnem, és még hozzá nem akárhogyan. Büszkeséggel tölt el, hogy felkerülhettem a csúcstartók táblájára, ugyanis eddig a legjobb női U23-as idő 7 perc 4 másodperc volt és nekem sikerült 11 másodpercet javítanom rajta és így az időm 6 perc 53 másodperc lett. Hatalmas nagy álmom volt, hogy végre hattal kezdődjön az időm és végre sikerült. Remélem ezt az eredményt át tudom vinni a  vízre,  és ott is megmutathatom mi lakozik bennem, és idén is erősíthetem csapatunkat az U23-as Európa bajnokságon és a Világbajnokságon is. Még rengeteg célom, álmom van ezzel a csodás sporttal kapcsolatban, amiket ha törik, ha szakad el fogok érni,  mert teljes szívemből hiszek benne, hogy nem létezik lehetetlen, csak gyenge akarat. Igaz ez egy hosszú,  göcsörtös út,  ahol egyszer fent vagyunk,  máskor pedig lent, de én mindent kibírok, minden akadályt ledöntök és célba fogok érni, és megmutatom mindenkinek, hogy még egy kis falusi lányból is lehet akárki, ha nem adja fel!