2005-ben kiemelt figyelmet szenteltünk az általános iskolai osztályoknak tartott rendhagyó könyvtári órákra, hiszen ezek a csoportos foglalkozások mindig jó alkalmat jelentettek az adott korosztály számára szóló könyvek ajánlására, valamint a figyelemfelkeltésre. Az ilyenkor bemutatott könyvek iránt minden egyes alakalommal megnőtt az érdeklődés.
Ezen kívül pályázati pénzből az adott korosztálynak két nagyon jól sikerült rendezvényre is sor került Bosnyák Viktória írónő, valamint a Péter & Pán együttes közreműködésével.
A rendezvények téma szerinti bemutatása:
Január 21.
„Híres magyar történelmi személyiségek” címmel rendhagyó magyar óra a 4. osztálynak. Részt vett 20 fő.
Február 4.
„Tél a természetben és az állatvilágban” címmel beszélgetés és daltanulás az 1. osztályos gyerekekkel. Részt vett 25 fő.
Március 7.
„Időutazás Mátyás király udvarába” a 3. osztállyal. Részt vett 29 fő.
Április 1.
„Fordított nap a könyvtárban”. Részt vettek az 1. osztályosok 25 fővel.
Május 20.
Az országos történelmi versenyre továbbjutott tanulók felkészítésében segített a könyvtár.
Május 23.
„Képzeletbeli utazás Budapestre” térképek, útikönyvek, fotóalbumok segítségével a 2. osztályosokkal. Részt vett 14 fő.
Június 3.
„Szünidei könyvajánló” az első osztályosoknak. Részt vett 29 fő.
Június 8.
„Humor(mor)zsák” címmel a Somogyi-könyvtár gyermekkönyvtárosaitól kapottanyag segítségével játékos könyvajánló szünidőre a 4. osztályosoknak. Részt vett: 20 fő.
Június 9.
A „Gyöngyök és gyémántok Itália földjén” címmel meghirdetett műveltségi vetélkedőhöz anyaggyűjtés a 6. osztályosokkal. Részt vett: 30 fő.
Július 13.
A szegedi Nyugdíjas Könyvtárosok és Könyvbarátok Olvasókörének látogatása a könyvtárban. A múlt emlékeinek felidézése közös beszélgetésen és a könyveken keresztül igazán tartalmas és hangulatos napot eredményezett. Részt vett: 16 fő.
Szeptember 12.
A nagycsoportos óvodások ismerkedtek Hermann Ottó életével és könyveivel. Részt vett: 30 fő.
Szeptember 28.
„Könyvtár, a Tudományok Palotája” címmel rendhagyó irodalom óra az 5. osztályosoknak. Részt vett: 21 fő.
Szeptember 30.
„A Népmese Napja”. E hagyományteremtő nap alkalmából beszélgetés a népmesékről, híres mesegyűjtőinkről, valamit Benedek Elek: Bolond Mihók c. meséjének feldolgozása és eljátszása jelmezekben a 2. osztályos gyerekekkel. Részt vett: 26 fő.
Október 13.
„Arany János élete és költészete” címmel rendhagyó irodalom óra a 6. osztályosoknak. Részt vett: 14 fő.
Október 24.
Játékos délelőtt a 4. osztályosokkal. A „Bolond Mihók” c. mese feldolgozása és dramatizálása. Részt vett: 27 fő.
November 22.
Író-olvasó találkozó. Baghyné Makra Ilona Papkereszt c. könyvének bemutatása a szerző által, valamint dedikálás. Részt vett: 40 fő.
November 25.
Bosnyák Viktória írónőt látta vendégül a könyvtár. A találkozón az 5-6. osztályos vettek részt 35 fővel. Ebből az alkalomból a két osztálynak alkotó pályázatot hirdettünk, melyre nemcsak gyönyörű rajzok, de versek is születtek. Az alkotások a találkozó napján a könyvtárban kerültek kiállításra.
November 30.
„Péter & Pán” együttes verses, zenés műsora az általános iskola alsó tagozatos osztályainak. Részt vett: 110 fő.
A fenti rendezvényeken összesen 466 fő vett részt, ebből 410 fő általános iskolai tanuló. A rendezvények visszhangja nagyon pozitív volt mind a gyerekek, mind a felnőttek részéről. Igyekeztünk minden korosztály számára érdekes, színvonalas rendezvényeket biztosítani, de az olvasóvá nevelés érdekében elsősorban az általános iskolás korosztályt célozták meg döntő többségben a rendezvények.
A Nagy Könyves programhoz kapcsolódott még egy rajzpályázat, amelyen a zákányszéki tanulók nagyon eredményesen szerepeltek. „Legkedvesebb olvasmányom” címmel a Somogyi-könyvtár rajzpályázatot hirdetett általános iskolásoknak. Az alkotásokat a képzőművészeti szakkör vezetőjével értékeltük és a legjobbakat továbbítottuk a Somogyi-könyvtárba, ahol december 9-én került sor az ünnepélyes eredményhirdetésre. A területi értékelés során két korcsoportban első helyezést sikerült megszerezni, valamint egy megyei 5. helyezést is.