Bejelentkezés

A bejelentkezés facebook vagy gmail felhasználói adatokkal is lehetséges.



Facebook

Keresés

Szavazás

A Táskaszentelést nagyon pozitív élményként élték meg a részt vevő gyerekek és szülök. Kérdésünk ezzel kapcsolatos: Ön szerint szükség van-e több olyan egyházi rendezvényre, amely a fiatalabb korosztályt mozgatja meg?

Nagyon szép szertartás volt, sok ilyen kell az elkövetkező időben - 91.3%
Nem hiszem, hogy ezzel kellene foglalkozni, aki akar járjon templomba vagy hittanra - 5%
Erre nincs szükség - 3.8%

Összes szavazat: 80
A szavazás befejeződött: 2014. okt. 09.

Galéria

Banner
FacebookGoogle bookmarkIWIWJP-Bookmark

Az alábbiakban tájékoztatjuk a lakosságot a házi szennyvízcsatorna hálózat kivitelezéséről és az ingatlanok szennyvízcsatornára történő rácsatlakozásának lehetőségéről.

 

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Zákányszéki szennyvízelvezető rendszert és a Mórahalom-Zákányszék közös szennyvíztisztító telepet a kivitelező DSZM Konzorciumot alkotó Délút Kft. és Szeged Beton Kft. készre jelentette, mely alapján figyelembe véve a Mérnök szervezet felülvizsgálatainak eredményét a rendszer próbaüzemét 2013. augusztus 1-től elindítjuk. Zákányszéken a szennyvízcsatorna hálózatra csatlakozás a próbaüzem kezdetekor – azaz 2013. augusztus 1-től – lehetséges. A szennyvízelvezető csatornára csak az csatlakozhat, aki a Zákányszék Csatornamű Beruházó Víziközmű Társulat felé az érdekeltségi hozzájárulást megfizette.

 

A 6 hónapos próbaüzem alatt a szennyvízelvezetésért Zákányszéken nem kell díjat fizetni, a próbaüzem zárásáig, azaz 2014. január 31-ig ingyenesen igénybe vehető lesz a szennyvízelvezetés és szennyvíztisztítás szolgáltatás.

A próbaüzem sikeres lezárását követően az akkor érvényes csatornadíjat kell megfizetni a víziközmű-szolgáltató felé.

 

A lakosság anyagi terheinek csökkentése érdekében a víziközmű-üzemeltető rövid – 5 m-ig terjedő – hosszon elfogadja Ø 110 mm-es KG-PVC csőből készült házi szennyvízhálózatot, ennél hosszabb csatornáknál a Ø 125 mm-es KG-PVC csőből készült házi szennyvízhálózatot, egy családi ház ivó- és háztartási vízhasználatából keletkező szennyvízének összegyűjtésére és elvezetésére. Amennyiben egy bekötővezetékre több lakás, vagy egy lakás mellett vállalkozás is csatlakozik, tervezőnek kell a házi szennyvízhálózatot a szabványban előírtaknak megfelelően méreteznie. A közületi fogyasztók házicsatorna rendszerét minden esetben terveztetni kell.

A házi szennyvízhálózat építését KG-PVC anyagú csatornacsőből (a szürke KA-PVC nem elfogadható, mivel az lefolyócső és nem csatornacső) kell kiépíteni gumigyűrűs kötéssel, melynek legalább Ø 110 – Ø 125 mm átmérőjűnek kell lenni. (Ennél nagyobb átmérőjű max. Ø 160 mm lehet) A KG-PVC csőből épített csatorna lejtése 5-10 ezrelék legyen, vonalvezetésében az épületből történő kitörésénél, továbbá 15-20 m-ként, és szükség esetén vízszintes vagy magassági iránytörésnél tisztítót kell kialakítani. A csatornavezetéket vízzáróan kell szerelni.

A csatornacső felett biztosítandó földtakarás minimális mértéke: 50 cm, járműterhelés esetén 80 cm.

A vízszintes iránytörésekmax. 45o-os ívidommal építhetők ki, a 90o-os iránytörést 2 db 45o-os ívidomból, és köztük 1,0 fm egyenes csőszakasszal kell kialakítani. A magassági iránytörésnél 45o-os buktatás alkalmazható. Két csővezeték egymáshoz csatlakoztatása 45 ˚-os KGEA „Y” idommal történhet.

A tisztító lehet műanyag idomokból illetve betonból. Javasoljuk a csőanyaggal megegyező anyagú KG-PVC tisztítóidom alkalmazását a könnyebb, olcsóbb és biztonságosabb kialakítás érdekében. Szükség esetén alkalmazható legalább 0,5 x 0,5 m belméretű vagy Ø 0,5 m belső átmérőjű beton tisztítóakna, melyet vízzáróan kell kialakítani.

A tisztítóidom nyílásra és betonaknára fedlapot kell kialakítani. Tisztítóaknaként viszont nem használható fel házi szennyvízgyűjtő-, illetve derítő, ezeket ki kell iktatni!

 

 

 

Az ingatlanok szennyvízcsatornára történő rácsatlakozására és a házicsatorna kiépítésére a következők szerint kerülhet sor:

  1. A víziközmű-üzemeltető a házi szennyvízhálózat kivitelezéséhez a lakosságtól tervet nem igényel.

  2. Az ingatlan tulajdonos:

    • Felkeresi a Szennyvízátemelő gépházat (6787 Zákányszék, Vasút u. és Kossuth utca sarok), ahol kitölti és aláírja a bekötési kérelmet, és leadja a Zákányszék Csatornamű Beruházó Víziközmű Társulat (Ügyintéző: Gyimesiné Farkas Gabriella, Zákányszéki Polgármesteri Hivatal) által kiadott, érdekeltségi hozzájárulás megfizetéséről szóló igazolást.

Általános ügyfélfogadás a Szennyvízátemelő gépháznál munkanapokon
800 -tól 900-ig illetve 1600-tól 1700-ig. Telefonos elérhetőség: 06-20/266-44-47.

    • Az ingatlan tulajdonosa bármely szakértelemmel rendelkező személlyel illetve vállalkozóval megépíttetheti a házicsatornát. A házicsatorna kivitelezőjének azonban nyilatkoznia kell arról, hogy a szakszerű megépítéséért felelősséget vállal, és a csatornát az ebben a tájékoztatóban részletezett előírások betartásával építette meg.

    • A házicsatorna megépítésének befejezéséről a víziközmű-üzemeltetőt értesíteni kell (Szennyvízátemelő gépház Zákányszék, Vasút u. és Kossuth utca sarok, 800 -tól 900-ig illetve 1600-tól 1700-ig, Tel: 06-20/266-44-47), és annak képviselője a bejelentést követő 3 munkanapon belül elvégzi a műszaki felülvizsgálatot.

  1. A műszaki felülvizsgálatot a helyszínen a víziközmű-üzemeltető műszaki munkatársai végzik. A helyszíni szemle megtartásáig a munkaárkot nyitva kell hagyni. Az ellenőrzés szemrevételezéssel és szintellenőrzéssel történik. Amennyiben a felülvizsgálat során mindent megfelelőnek talál a víziközmű-üzemeltető, úgy kiadja hozzájárulást a rákötéshez. Ha a szemle során hibákat vagy rendellenességeket észlelnek, a vezeték betakarásához és üzembe helyezéséhez ezek kijavítása után fog a víziközmű-üzemeltető hozzájárulni. A házicsatorna műszaki felülvizsgálata díjköteles, melynek összege 2013. évben 1.900,- Ft.

  2. A házicsatorna kivitelezése és műszaki felülvizsgálata során a következő főbb szempontokat kell betartani:

    • Csak vízmérővel rendelkező ingatlanok rácsatlakozási kérelmét fogadjuk el.

    • A házi szennyvízhálózat átvétele takaratlan állapotban történik.

    • A szennyvízhálózatra szikkasztókat, tárolókat, oldómedencéket rákötni tilos!

    • A szennyvízhálózatba csak kommunális eredetű szennyvizet lehet bebocsátani, mezőgazdasági eredetű szennyvizet (hígtrágyát) nem!

    • Ipari szennyvizet csak hatósági engedéllyel rendelkező előtisztítón keresztül lehet bebocsátani.

    • A szennyvízcsatornába csapadékvizet bevezetni és bekötni tilos!

  3. Felhívjuk a lakosság figyelmét arra, hogy a víziközmű-üzemeltető csak a fent leírtak betartásával elkészült házi szennyvízhálózatok rácsatlakozásához járul hozzá.

 

A Zákányszéki szennyvízelvezető rendszer kivitelezésével és a csatorna hálózatra csatlakozással kapcsolatban 2013. augusztus 8-án 1800 órától általános tájékoztatót tartunk a Zákányszéki Művelődési Házban (Dózsa György utca) az Önkormányzat, a Kivitelező, a Mérnök és a Víziközmű-üzemeltető jelenlétében, melyre ezúton is meghívjuk Önöket.

 

Mórahalom, 2013. július 29.

 

Mórahalom-Zákányszék Szennyvízelvezetési és Szennyvíztisztítási Társulása

 

További információ: +36 80 104 680

Ez az email cím védett a spam robotoktól, a megtekintéséhez engedélyezni kell a Javascriptet.

 

 

 

 
Banner